Yeni Yıl Masa Süsleme Fikirleri

Yeni yıl yaklaşıyor ! Yılbaşı sofraları için dekorasyon fikirlerini tozlu raflardan çıkarma zamanımız geldi. Minik dokunuşlarla ve  basit adımlarla ilerleyebiliriz. Güzel bir sofra kurup lezzetli yemeklerle karnınızı doyururken sofraya bakıp gözümüz ve ruhumuz da doysun diyorum aşağıda paylaşacağım minik güzel dokunuşlarla haydi yeni yıl sofralarımızı güzelleştirelim !

1-Narlı Kavanozlar

Biliyorsunuz ki yeni yıl için temel renklerimiz kırmızı, beyaz, gümüş, altın . Kırmızı çiçek yerine minik kavanozlarınıza nar doldurabilirsiniz. Nar tanelerini  kavanoza doldurup ortalarına mum da koyabilirsiniz. ya da su dolu minik bir kavanoza su doldurup içine biraz nar atabilirsiniz. Sofranızın ortasında minik şıklığı ile yer alabilir.

Ä°lgili resim

2-Masanın Işığı ; Mum

Mumlar masanızın en şık parçası olabilir. Beyaz mumlar kullanacaksanız beyaz sade kalın mumlarınızı süslemek için kırmızı kurdele bağlayabilirsiniz. Ya da Beyaz mumlarınızın etrafını çubuk tarçınlı da kaplayabilirsiniz.

ya da minik mumlarınız var sa altına su doldurup üstüne minik mumlarınızı suyun üstünde bırakabilirsiniz. Hatta suyun içine çiçek yaprakları da atarak daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ä°lgili resim

yılbaşı masa süslemesi ile ilgili görsel sonucu

3-Karanfilli Portakallar

Masanın ortasına yuvarlak bir tabağa karanfilli portakalları dizebilirsiniz. İri portakalları güzelce yıkayınız sonra karanfilleri portakalların üstüne batırın.Portakallı karanfil süsleriniz hazır. İnanın yapımı çok kolay ama duruşu çok şık olacaktır. Tabağınız ortasına kaldırımlar da bile bulacağınız bir tane kozalak koyabilirseniz daha da şık olacaktır.

Ä°lgili resim

4-Süslü Kavanozlar

Kavanozlarınızın dışına hasır ip yada renkli ipler dolayabilirisiniz .Özellikle taban kısmına ipleri yapıştırabilirsiniz ya da etrafına sarabilirsiniz. Kavanozlarınızın dışı renkli ve ya süslü ise içinde kullanacağınız mumlar sade renkler tercih etmelisiniz. Sofranızın rengi ile aynı renk de kullanabilirsiniz.Başka bir alternatif olarak da dışına kurdele de bağlayabilirsiniz.

Ä°lgili resim

 

Ä°lgili resim

5-Şık Peçeteler

Peçeteler en uygun fiyatlı masa süsleriniz olabilir. Renkli peçeteler masanızın renk kombinini de tamamlayabilirsiniz. Farklı katlama stilleriyle de masanızda tatlı bir hava yaratabilirsiniz. Bir kaç katlama örneği ile de peçetelerimiz sofralarınızda yer alabileceğine inanıyorum.

Ä°lgili resim

 

peçete katlama ile ilgili görsel sonucu

peçete katlama ile ilgili görsel sonucu

6- Çiçekler

Masanızın en basit süsü ama zevkinize bağlı olarak en şık süs de olabilir çiçekler. Masanızda ki düzene yemek takımlarınıza, bardaklarınızın ve ya peçetelerinizin rengine göre dilediğiniz çiçeği masanız da konumlandıra bilirsiniz. Şık ve zarif bir vazo seçmeyi unutmayın ! yada Sadece çiçek olarak düşünmeyelim bunu yılbaşına özel tema yaratmak için süslü kozalaklar, çam ağacı detayları da kullanabilirsiniz. Bu önerileri tek bir bütün olarak da yapmak zorunda değilsiniz çiçeklerinizi minik parçalara bölerek minik cam vazolarda kullanabilirsiniz.

Ä°lgili resim

yeni yıl sofra sunumları ile ilgili görsel sonucu

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*