yata-odasi

Yatak Odası Düzeni Nasıl Yapılmalıdır?

Posted on

İdeal bir yatak odası düzeni hayat kalitenizin artması açısından çok önemlidir. Hem sağlıklı bir şekilde dinlemeniz hem de huzur dolu bir yaşam alanınız olması için yatak odanızı düzenlerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları bulunmakta.

Yatağınızı kapının hemen karşısına koymayın
Bu en çok yapılan hatalardan biridir. Yatağınızı kapının hemen karşısına koymanız kullanım alanınızı oldukça azaltıcaktır.
Ayrıca yatağınızla pencere arasında en az 30 cmlik bir boşluk bırakmanız komidin koymanıza olanak sağlar ve perdeyi rahatça hareket ettirebilmenizi sağlar.
Soft renkleri tercih edin.
Yatak odanızda rahatça dinlenebilmeniz için soft renkleri tercih edebilirsiniz. Duman rengi ve yeşil tonlarını dinlenmenize yardımcı olacaktır.
Aksesuarlarınız sade olmalı.
Yatak odanıza aksesuar alırken göz yoran, karmaşık desenlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.
Odanın kalabalık olmasından kaçının.
Yatak odanızda ne kadar büyük boşluklar olursa o kadar çok rahat edersiniz. Yeni bir düzenleme yaparken odada olmaması gereken tüm eşyaları çıkartın ve odanızın ferah görünmesini sağlayın.
Manyetik alanlardan uzak durun.
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yatak odanızda televizyon, bilgisayar hatta fön makinesi gibi manyetik alan oluşturabilecek aletler uykunuzun kalitesini azaltmakta. Sağlığınız için bu aletleri mümkün olduğunca yatak odanızdan uzakta tutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir