Web Tasarım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Bir web siteniz var ve bu web sitenizi doğru orantıda yükseltmek ve hit çekmek istiyorsunuz. Sizler için öncelikler arasında bir kurumsal web tasarım firması gerekiyor. Kendi başınıza yapmaya kalkıştığınızda maliyetler açısında çok zor olacağı ve yanlış şeyler yaparak web sitenize iyilik yapayım derken kötülük yapmış olabilirsiniz. Bu yüzden web tasarım firmasına yönlenmeniz faydalı olacaktır.

Web Tasarımı yaptıracağınız firmayı binlerce şirket arasından seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, şirketlere kendi firmanızın brifinglerini nasıl verip en iyi şekilde maksimum sonuç almanız gerekiyor gelin hep birlikte maddeler halinde inceleyelim.

1 – Kurumsal Web Tasarımı yaptıracağınız firma için aynı sektörde sizinle aynı işi yapan firmaların memnun kaldıkları ve çalışmaya devam ettikleri firmalarla öncelikle toplantı yapmanızda fayda var.

2 – Kurumsal Web Tasarımı yapacak firmayı internet sitelerden de araştırabilirsiniz. Mutlaka çok iyi iş yapan firmalar Web Tasarım SEO‘yu kendileri için de kullanarak kendi web sitelerini de arama motorlarında üst sıralarda müşterileri tarafından bulunmasını sağlıyorlar.

3 – İnternetten seçeceğiniz şirketlerin sayısını en fazla on olarak belirleyebilirsiniz ve devamında internetten seçtiğiniz beğendiğiniz, size hitap edebileceğini düşündüğünüz firmalarla ön görüşme ve toplantı ayarlamanız sizin yararınıza olacaktır. Bu toplantılarda hem kendi kurumunuzu anlatabilir, hem de sizler için hangi çözümleri üretebileceklerini bu toplantılarda detaylı bir şekilde sorup, cevaplarınızı alabilirsiniz.

4 – Kurumsal web siteniz için yapacağınız toplantılarda mutlaka satış-pazarlama ve reklam departmanlarınızdan ve halkla ilişkiler departmanlarınızı da toplantılarınıza dahil etmeniz önemli. Sizin ilk bakışta aklınıza gelemeyecek fikirleri bu departmanlar kendi işleyişlerini daha iyi bilecekleri için sizlere bu toplantılarda çok büyük faydaları olacaktır.

5 – Kurumsal Web Tasarımı yaptıracağınız firmanın iletişim dili de sizler için çok önemli. Çünkü bu firmalarla daha sonrada çok sık toplantılar yapmakta ve web sitenizi beraber şekillendiriyor olacaksınız. Yani şirketiniz üzerinde sizin kadar yönetim hakkını da Kurumsal Web Tasarımı yaptırdığınız firmalara sağlamış oluyorsunuz. Aynı zamanda sizlerin iletişim diline yakın bir dilde web sitenizin tasarımını ve içeriklerini hazırlamaları da önemlidir.

6 – Kurumsal Web Tasarım yaptıracağınız firmadaki çalışanlarla da doku uyuşmazlığı yaşıyor musunuz, fikirlerinizi paylaşırken bunları da gözden geçirebilirsiniz.

7 – Kurumsal Web Tasarımı yaptıracağınız firmaların seçiminde toplantılar yaptığınız firma sayısını ikiye üçe düşürdüğünüzde işiniz artık kolaylaşıyor. Toplantı yaptığınız firmalardan edindiğiniz bilgileri, kendi bilgilerinizle harmanlayıp işe koyulmak için fiyat pazarlığı aşamasına geçmiş oluyorsunuz. Size sunacakları çözümler ve bilgiler ışığında elinizdeki firmaların fiyatlarını kıyaslayabilir ve uçuk fiyatlar ödemekten de kurtulmuş olursunuz.

8 – Kurumsal web tasarım yapan firmayla nasıl çalışacağınızı belirlemeniz ve sözleşme yapma aşamasına geçmeniz gerekiyor. Sözleşme yapma aşamasında ise yapacağınız kontrat iki taraflı olarak bağlayıcı olacağı için normalde bu şekilde hizmet aldığınız bir sözleşmeyi kullanmayacak iseniz öncelikle avukatınızdan da görüş almanız da fayda var.

9 – Son olarak ödemelerinizi parça başımı yoksa bütün olarak mı yapacağınızı netleştirmeniz gerekiyor. Çünkü Web Tasarım gibi profesyonel firmalar komple alacağınız hizmet üzerinden fiyat verebiliyorken, almak istediğiniz hizmet üzerinden de fiyatlandırma yapabiliyorlar. Baştan söyleyelim yeni baştan bir web tasarımı yaptırmanız sizin için daha karlı oluyor. Bununla birlikte kurumsal web siteniz tasarlandıktan sonra aylık abonelik gibi bir sistemle çalışmaya devam edebilirsiniz.

Yaptığınız anlaşmanın içeriğinde hangi şekilde çalışma yapmayı düşünüyorsanız belirtebilirsiniz. Başta yapacağınız bir ödeme ile daha sonraları aylık bir ödeme ile çalışmalarınıza devam edeceğinizi belirtebilirsiniz. Kısaca değindiğimiz kurumsal web tasarım firmaları seçimi yazımızın sizler için faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Web Tasarım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? için yorumda bulun

    Web Tasarım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Web Tasarım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? için ilk yorumu yapabilirsin.