Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar

Ülke genelinde üniversite öğrencileri parasız olarak tanındıkları için çoğu banka kredi vermemektedir. Öğrenciler de alternatifler arayarak hangi bankanın kendisine kredi vereceğini araştırmaktadır. Biz de yazımızı siz değerli öğrenciler için hazırladık.

Üniversite öğrencilerine kredi kartını peynir ekmek gibi veren bankalar ihtiyaç kredisine yanaşmamaktadır. Kendilerini güvence altına almak isteyen, fakat öğrenci olduğu için bu güvenceyi sağlayamayan bankalar öğrenciye kredi vermekte zorlanmaktadır. Ancak öğrenciye kredi veren bankalar çok az da olsa ülkemizde birkaç tane vardır. Ancak bu bankalar da kredi notu orta seviyenin altındaki öğrencilere kredi vermemektedir. Eğer öğrencinin kredi notu orta seviyenin üzerinde ise kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bunlar da öğrencinin yanında maaşlı çalışan bir kişiyi kefil olarak isteyebilmektedir. Kredi tutarı genellikle 5.000 ile 20.000 tl arasında değişmektedir.

Öğrencilere kredi veren bankalar ; Denizbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, İngbank ve Odeabank şeklindedir.

Eğer sizde 18 yaşını doldurmuş bir üniversite öğrencisiyseniz yanınızda bir kefil ile bu bankalara giderek başvuru yapabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar için yorumda bulun

    Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar için ilk yorumu yapabilirsin.