Türkiye’de Tarihi ve Turistik Yerler

Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan ülkemiz, yaz aylarında turistler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Türkiye’nin geçmişi, eserleri, yapıları, doğal güzellikleri ve plajları tatilciler için ilk rota olabilmektedir. Bizlerde bu yazımızda Türkiye’de ki önemli şehirleri ve Türkiye’de gezilmesi gereken yerler listesini sizler için derledik. Gelin hep beraber inceleyelim.

Bursa’da Önemli Yerler

Osmanlı’nın başkenti olan Bursa’da Osmanlı döneminde inşa edilmiş bir çok yapıya rastlayabilmek mümkün. Özellikle Ulucami, Emirsultan ve Medreseler Bursa’ya önemli bir atmosfer sağlamaktadır. Bunun dışında Bursa’nın Uludağ’ı ve etekleri de sakin tatil yapmak için değerlendirilebilir.

İstanbul’da Önemli Yerler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan bir ülke olmasının sebebi İstanbul’un coğrafi konumudur. İstanbul’da bir çok imparatorluk yıllarca hüküm sürmüştür ve bu sürede yapılan yapıların (eserlerin) bir çoğu günümüze kadar restore edilerek gelmiştir. İstanbul’un baştan sonra tarih olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Alman Çeşmesi, Anadolu Hisarı, Arasta Çarşısı, Beylerbeyi Sarayı, Beyazıt Kulesi ve Hamamı, Cağaloğlu Hamamı, Dolmabahçe Sarayı ve Galata Köprüsü gibi bir çok tarihi esere ev sahipliği yapan İstanbul’da doya doya bir tatil yapmak için en az 15 gününüzü ayırmanız gerekebilir.

Çanakkale’de Önemli Yerler

Çanakkale savaşları günümüzde filmlere, kitaplara ve yazılara konu olurken tüm canlılığıyla daha yakından görebilmek için düzenlediğimiz Türkiye turları içerisinde Çanakkale turu da bulunmaktadır. Türkiye’de ayrı bir duygu oluşturan Çanakkale’de tarihi ve kültürel bir gezintiye çıkmak mümkün.

Çanakkale Şehitler Anıtı, Truva Antik Kenti, Deniz Müzesi, Kilitbahir Kalesi, Aynalı Çarşı ve Tabyalar tatilinizi canlandıracak ve bilgi almanızı sağlayacak en iyi rotalardır diyebiliriz. Bunun yanı sıra Çanakkale’de yaz tatili yapabilmeniz için birbirinden güzel adalar ve plajlar bulunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*