Tarzınızı nasıl belirlersiniz?

tarz

Nasıl tarz sahibi biri olunur?

Tarzınızı belirlemeye hazır mısınız? Birkaç küçük tüyoyla siz de tarzından söz ettiren, dikkat çeken hatta kıskanılan birine dönüşebilirsiniz. Peki ama nasıl?

Özgün Olun

Kıyafetlerinizi seçerken herkes bildiği dükkanlar yerine butik mağazaları tercih edin. Böylece belediye dağıtmış gibi herkesin üzerinde bulunan t-shirtleri, elbiseleri tercih etme şansınız azalır.

AVM’lere Sıkışmayın

Size yakışacak olan elbise ille de AVM’lerde olmayabilir. Bir moda gezginine dönüşün. Yerel mağazaları takip edin. Belirli markalara takılı kalmayın.

Cesur Olun

Tarzınızı çevrenize kabullendirmeniz bazen zaman alabilir. Bu gibi durumlarda pes etmeyin. Siz aynada kendinize yakıştırıyorsanız o kıyafet size yakışıyordu. İlk zamanlardaki temkinli yorumların ilerleyen dönemlerde takdire dönüşeceğini göreceksiniz.

Yenilikçi Olun

Kendi tarzını belirlerken başkalardan esinlenebilirsiniz ama asla birini taklit etmeye çalışmayın. Bir ünlünün stili çok hoşunuza gidiyor olabilir, o tarzı bir adım öne geçirmeye çalışın.

Klişelerden Kurtulun

Klişeler bazen hayat kurtabilir bazen ise sizi kendi tarzını oluşturabilmekten alıkoyabilir. Ezbere bilenenlerin üzerine çıkmaya çalışın. Birlikte uyumsuz olabileceğini düşündüğünüz renkleri deneyin. Yeniliklerden korkmayın.

Tarzınız Sizi Yanıtsın

Tarzınızı belirlerken ruhunuzdan bir şeyler katın. Sevdiğiniz sembolleri üzerinizde taşıyın mesela. Ya da kıyafetlerinize yeni anlamlar katın. Böylece onları daha çok sevmeye başladığınızı göreceksiniz ve elbette TarzHayat.com’daki yenilikleri takip edin.

Tarzınızla ilgili gelişmeleri yorum kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*