Six Pack Her Erkeğin Hayali

sixpack

Baklava karın kasları yani six pack elbette her erkeğin hayalini süslüyor. Erkeklere sağlıklı ve güçlü bir görünüm kazandıran six packlerin çıkması imkansız değil, peki baklava kaslara sahip olmak için neler yapmak gerekiyor?

Six Pack nasıl çıkar?

Yaygın bilinenin aksine six packlerinizin ortaya çıkması için sadece karın bölgenizi çalıştırmanız yeterli değil. Elbette programınızda mekik hareketleri bulunmalı fakat düzenli yaptığınız antrenmanlarınıza squat ve deadlift hareketlerini de eklemeniz istediğiniz görünüme kavuşabilmeniz için oldukça önemlidir. Ayrıca beslenmenize dikkat etmeyi unutmamalı ve kaslarınızı dinlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Six Pack kaç ay sonra görünür?

Spor yapmak uzun ve meşaketli bir süreç. Yıllarca vücudunuza hiç bakmamış biriyseniz sabırlı olmalı hemen baklava kaslarınızın görünmesini beklememelisiniz. Kas – yağ oranı gibi kendi vücudunuza özgü değerler six packin görünme süresine doğrudan etki edebilir. Bu sebeple baklava karın kaslarının görünme süresi kişiden kişiye değişebilir. Fakat düzenli ve doğru çalışmayla birlikte ilk 4 ayın sorunda karın bölgenizin tamamen değişmeye başladığını hissedebilirsiniz. 8-15 ay gibi bir süreç içerisinde de karın kaslarınıza kavuşmanız kuvvetle muhtemel.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*