Şiş Örgü Battaniye Modelleri

Şiş Örgü Battaniye Modelleri

Posted on

Şiş Örgü Battaniye Modelleri

Örgü modelleri kadınlar arasında hobi olarak yapılan en çok şeydir. Boş zamanlarını değerlendirmek ya da örgü yaparken keyif almak insanların psikolojik açıdan rahatlamalarını sağlar. Günümüzde artık örgü işini sadece bayanlar yapmıyor. Son zamanlarda erkeklerinde örgüye merak saldığını söylemek mümkün.

Eğer daha önce hiç örgü örmediyseniz bile kolay şiş örgü battaniye modelleri sayesinde sizde harika şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. İlk defa örenler için her sırada arka ve ön kısımlarda düz örgü örerek işe başlayabilirsiniz. Bu şekilde haraşo adı verilen örgü tekniğini uygulamış olacaksınız.

Kolay Şiş Örgü Battaniye Modelinin Yapılışı

Bebek battaniyesi olarak örmek isteyenler için 120 ilmek yeterli olur. Elbette siz daha büyük yapmak isterseniz bu sayıyı arttırabilirsiniz. Bebekler için özel olarak satılan bebek iplerini tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz. Diz battaniyesi olarak kullanmak istiyorsanız koton ipler, akrilik karışımı yünlü ipler bu anlamda en idealidir. Hatta bambu karışımlı ipler de son zamanlarda çok tercih sebebidir. 4 veya 5 numara şiş ile orta kalınlıktaki bir ip kullanarak örmeye başlayın. 120 ilmek atıp birinci sıra 1 ilmek örmeden alın ve kalanları ters örün. İkinci sırada 1 ilmek almadan örün ve kalanı düz olarak örün. Üçüncü sıra 1 ilmeği atlayın 1 ters örün ve 2 düz 2 ters devam edin.

Dördüncü sıraya geldiğinizde 1 ilmeği atlayın 1 düz örüp 2 düz 2 ter olarak örün. 1 kare oluşuncaya kadar aynı şekilde örmeye devam edin. Boyutunu istediğiniz kadar uzatma şansınız bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir