Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılır?

Cildinizin pürüzsüz ve parlak olmasını hangi kadın istemez özellikle otuzlu yaşları doldurmuş kadınlarda cilt kırışıklığı belirtileri başlamaktadır. Aslında bu kırışıklıkların önüne evde hazırlanan cilt maskeleri ile geçebilirsiniz.

Pahalı kırışık önleyici kremler yerine kendiniz evde doğal cilt maskesi yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan aktarlarda kolayca bulabileceğiniz beyaz kil mısır unu ve nemlendirici bir krem bu üçlünün karışımı sayesinde kırışıklarınızı önlerken aynı zamanda porselen gibi bir cilde sahip olacaksınız. Bir yemek kaşığı nemlendirici kremin üzerine bir çay kaşığı beyaz kil ve yine bir çay kaşığı mısır unu ekleyin bu malzemeleri yaklaşık on dakika karıştırın sonrasında yüzünüzü ılık su ile ıslatın ve bu karışımı yavaş hareketlerle yüzünüzün tamamına sürün masaj yaparak sürmeniz daha faydalı olacaktır. Yaklaşık yirmi dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın bu işlemi haftada iki defa yaparak kırışık oluşmasını önlemiş olacaksınız.

Doğal Güzelliğin Sırları

Her kadın makyaj yapmadan doğal güzelliği ile görünmekten gurur duyar. Cildinde problem olan kadınlar ya da siyah noktaları kapatmak için kat, kat pudra süren kadınların doğal maskelerle doğal güzelliklerine kavuşabilirler. Bunun için yapılan işlemler çok kolaydır.

Cildinizde sivilce ya da siyah nokta problemi varsa öncelikte evde doğal hazırlanan cilt maskeleri yaparak bu sorunları kökünden çözebilirsiniz. Doğal maskenizi hazırlamak için gerekli olan yarın limonun suyu ve elma sirkesi bu karışımı her akşam cildinize sürerek hem sivilcelerinizden hem siyah noktalarda hem de cilde oluşmuş lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Karışımı yaklaşık on dakika yüzünüzde bekletin ve sonrasında ılık su ile durulayın bu kadar basit olan bu maske sayesinde doğal güzellik görünümüne kavuşmuş olacaksınız.

Cilde Oluşan Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir

Özellikle yüz bölgesinde oluşan siyah noktalardan evde yapılan yüz maskeleri sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Burun kenarlarında ya da çene bölgesinde sık görülen siyah noktalar için yapmanız gerek tek doğal çözüm limon suyu ve yumurta akı karışımıdır.

Yarım kesilmiş limonun tamamını bir kaba sıkın ve üzerine yumurta akını ekleyin yaklaşık beş dakika karıştırdıktan sonra yüzünüze yavaş hareketlerle masaj yaparak uygulayın yüzünüzün tamamına uygulayacağınız bu maske sayesinde siyah noktalardan kolayca kurtulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*