Pudra nasıl kullanılır

Pürüzsüz Görünüm İçin Pudra

Makyaj yaparken pek çok ürün kullanırız, bu ürünler farklı içerikleri ve özellikleri ile yüzün farklı bölgelerinde kullanılır.
Makyajın ve yüzünüzün güzel görünmesi için cildin düzgün ve güzel görünmesi çok önemlidir. Makyajınızı çok iyi yapsanız da makyajın tabanı düzgün değilse istediğiniz etkiyi yakalayamazsınız.Ancak pürüzsüz görünümlü bir ciltle makyaj yapmasanız da çok güzel görünebilirsiniz.
Makyajın tabanının iyi olması, cildin düzgün ve güzel görünebilmesi için kullanmanız gereken bazı ürünler vardır. Öncelikle cildinizin kusurlarını gizlemek için kapatıcılar kullanmalı ve fondötenlerle ciltte eşitlenmiş bir renk tonu yakalamalısınız. Fondötenlerin üzerine pudra uygulayarak cildinizin çok daha pürüzsüz ve canlı görünmesini destekleyebilirsiniz.

Pudralar da çok çeşitli özelliklere ve farklı renk tonlarına sahiptir. Transparan ya da şeffaf pudralar ile özellikle yağlı ciltlerin parlamalarını gidermeye, daha düzgün görünen bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca üzerine uygulayacağınız makyajın daha uzun süre dayanmasına da yardım edebilecektir. Özellikle rujunuzu uyguladıktan sonra kullanarak daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Transparan ya da diğer toz pudraları kullanabilmek için pudra ponponu kullanmanızı tavsiye ederiz ya da pudra fırçasına ürünü aldıktan sonra fazlalığı üfledikten sonra çok hafif bir şekilde cilde uygulamalısınız. Toz pudralar ince yapıları nedeniyle cildinizde daha uyumlu bir görünüm sunar ancak kullanılması biraz zordur, dikkat ister, iyice cilde yedirmek gerekir.
Sıkıştırılmış pudralar cilde nem sağlayabileceğinden kuru ciltler için daha uygundur. Daha yağlı veya karma ciltler için ise toz pudralar daha iyi etki sağlayacaktır.
Pudra uygulandıktan sonra ciltte kadifemsi bir görünüm elde edebilirsiniz. Önemli olan ürünü doğru şekilde uygulayabilmektir. Ürünü fazla kaçırırsanız cildiniz unlanmış gibi ya da çok kuru görünebilir, bu nedenle uygulama çok önemlidir. Özellikle pudra fırçanızın başka bir amaçla kullanılmaması önerilir.
Pudrayı tüm yüze uygularken kirpiklerinizi de ihmal etmeyin. Pudra kirpiklerin daha hacimli ve uzun görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.
Pudraların bronzlaştırıcı olanları cildinizin daha bronz görünmesini sağlayabilir. Bronzlaştırıcı pudralar da ışıltılı ya da mat olarak farklı özelliklere sahiptir. Yüzünüzle birlikte boyun, dekolte bölgelerinizde, omuz başınızda da kullanabilirsiniz.
Bronzlaştırıcı pudra dışındaki pudraları ise cildinizin tonuna yakın bir tonda seçmelisiniz ki hayalet gibi beyaz ya da kırmızı bir yüz görünümü oluşmasın. Doğal, güzel ve düzgün bir cilt görünümü ile daha iyi bir makyaj etkisi yakalayabilirsiniz.
Pudra uyguladığınız cilde makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Doğru ürünler ve doğru uygulanmış makyajla tüm yılın hem de yılbaşının en güzeli olmaya hazır mısınız?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*