Papyon Kombinleri: Şık ve Entellektüel

papyonlar

Hepimiz en az bir kere kravat takmışızdır ama söz konusu papyon olunca Türk erkekleri olarak sınıfta kaldığımızı söylemek yanlış olmaz ama son yıllardaki gelişmeler umut verici. Siz de papyon modasına katılmaya ve tarzınıza özgünlük katmaya ne dersiniz? Öncelikle öğrenmemiz gereken konular papyon nerelerde kullanılır ve nelerle kombin edilir?

Papyon Nasıl Ortaya Çıktı?

Kimi araştırmacılar papyonun kravattan esinlenerek ortaya çıktığını kimileri ise başlı başına ayrı bir aksesuar olduğunu öne sürerken kelebeğe benzediği için bu ismi almıştır. 1800’lü yıllardan bu yana kravata bir alternatif olarak resmi davetlerde kullanılmıştır ama günümüzde resmi bir aksesuar olmaktan çok daha fazlasıdır.

Artık Her Yerde

Kravata göre daha iddialı, daha hınzır ve daha çok dikkat çeken bir aksesuar olan papyonun kullanımı özellikle son yıllarda büyük bir ivme kazandı. Lüks davetlerde ve daha çok smokin giyildiğinde tercih edilen papyon artık gündelik hayatta da daha sık kendisine yer bulmakta. Özellikle hipsterların tercih ettiği papyon artık sadece özel davetlerde göreceğiniz bir aksesuar değil gündelik yaşamda da sık sık karşımıza çıkmakta ve erkek modasının farklı alternatifleri arasındaki yerini günden güne sağlamlaştırmakta. 

Yenilikçi Papyon Kombinleri

Hepimizin hafızalarına filmlerle kazınan smokin ve siyah papyon kombinasyonu hala geçerliliğini korusa da rengarenk ve desenli papyonlar da günümüzde oldukça revaçtadır. Birçok firma rengarenk ve farklı modeller üretmeye devam etmektedir. Özellikle damalı, puanlı ve kareli modeller oldukça tutulmaktadır.

Gündelik hayatta papyon kullanımı entellüktelliği ve sıra dışılığı temsil ediyor. Genelde başarılı kombinler kareli gömlekler ve kot gömleklerle birlikte yapılıyor.

Bir diğer sık görülen kombin ise askılı pantolon üzerine giyilen düz renkte (özellikle mavi) gömleklerle birlikte yapılıyor. Bu noktada ufak bir tüyo daha verelim, zıt renkleri tercih ederek son derece iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Tabii ki kendi kombininizi yaratmak tamamen sizin elinizde ve tek sınır hayal gücünüz. Yenilikçi olmaktan çekinmeyen ve bu klasik ama sıra dışı aksesuara siz de bir şans verin.

Bu kombinler estetik görünmesinin yanı sıra giyen kişiye farklı bir hava katıyor ve oldukça dikkat çekiyor. Kısacası gerçekten de işe yarıyor.

Kimler Papyon Takar?

Artık çok daha geniş bir kitleye hitap eden papyonları erkeklerin yanı sıra kadınların üzerinde de görebiliyoruz. Eski sınırlar çoktan ortadan kalktı bile! Üniversite öğrencileri, bilim insanları, devlet adamları ve sanatçılar bu aksesuarı kullanan kitlenin adeta lokomotifi halinde.

Görünen o ki papyonlar gün geçtikçe daha popüler olmaya ve daha sık kullanılmaya devam edecek. Tabii ki asıl önemli olan sizin kendi tarzınıza entegre edip edemeyeceğiniz ama bizden söylemesi denemenizde fayda var. Siz de ön yargılarınızı yıkmaya ve gardırobunuzda rengarenk, desenli ve şık papyonlara yer vermeye ne dersiniz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*