“Mor Saçlı Kadın” 325 Bin Liraya Alıcı Buldu

38. Çağdaş ve Modern Sanat Müzayedesi çok sayıda koleksiyoncuyu ağırladı. Müzayedede en yüksek fiyata alıcı bulan eser ise Ömer Uluç’un ‘Mor Saçlı Kadın’ adlı tablosu oldu
İstanbul’da Beyaz Müzayede’nin gerçekleştirdiği 38. Çağdaş ve Modern Sanat Müzayedesi, sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Türk çağdaş sanat ustalarından, modern sanatın dünyaca ünlü temsilcilerine kadar 125 sanatçının birbirinden değerli 245 eserinin yer aldığı 38. Beyaz Müzayede’de eserlerin tamamına yakını alıcı buldu.
Müzayedede en yüksek çekiç fiyatlı eser ise Ömer Uluç’un 1980’li yılların başlarında Beyoğlu afişlerinden esinlendiği “Nü ve Şuh Kadınlar” serisinde yer alan 1981 tarihli “Mor Saçlı Kadın” adlı tablosu oldu.
Fahrelnissa Zeid’in 1960’lı yıllara ait “Abstrait Rouge” adlı soyut yapıtı ise 250 bin TL’lik çekiç fiyatıyla en yüksek fiyata alıcı bulan ikinci eser oldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. mor-saçlı-kadın “Mor Saçlı Kadın” 325 Bin Liraya Alıcı Buldu için yorumda bulun

    “Mor Saçlı Kadın” 325 Bin Liraya Alıcı Buldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “Mor Saçlı Kadın” 325 Bin Liraya Alıcı Buldu için ilk yorumu yapabilirsin.