Meyvelerin Ne Gibi Faydaları Vardır

Şifa deposu meyvelerin faydaları nelerdir yazımızı okumak için sitemizi ziyaret edin! İnternette yayınlanan onlarca bilgiye nazaran kelimelerimizi özenle seçip yine özenle doğru bilgilerle okuyucularımızı bilgilendirdiğimiz bu platformda siz değerli okurlarımızın faydalı bilgiler edinmenizi amaç edinmekteyiz. Bu yazımızda meyvelerin insan sağlığı üzerindeki etkisinden ve hangi meyvenin hangi probleme iyi geleceğinden söz edeceğiz. Ayrıca her türlü meyve faydalari için http://faydalarinelerdir.net/ sayfasından makalelere bakabilirsiniz.
Genel olarak meyvelerde şu özelliklere rastlanılır: Meyvelerin bir tanesi bile insan vücudunda oluşan kolestrolü içermez. Meyvenin içermekte olduğu doğal şeker insan sağlığına olumsuz etkide bulunmamaktadır. Meyve tüketimi ne kadar çok yapılırsa o kadar çok beyin hücresi gelişir.
Hafızamızın güçlenmesine de böylece olumluyönde etki eder. Bilhassa okula giden çocukların meyveden mahrum bırakılmamaları sağlanmalıdır. Diğer bir yandan müthiş bir lif kaynağı olan meyveler reflü gibi sorunların azalmasında iyileştirici etki sunarlar.

Portakal
Kış meyvelerinin olmazsa olmazı portakal grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar üzerinde iyileştirici özellik gösterir. İçerisinde bulunan c vitamini ve folik asit öksürüğün azalmasına yardımcı olur. Mide ve pankreas kanserinden koruyucu özelliği vardır. Vücutta meydana gelen eziklerin ve çürük lerin iyileşme sürecini kısaltır.

Kiraz
Yazın geldiğini en iyi hissettiren meyvelerden biri olan kiraz meyvelerin faydaları açısından yine mevsiminde tüketilmesi gereken besinlerden biridir. Güçlü bir ağrı kesici özelliğe sahip olan kiraz içinde antosiyanin maddesi bulunur. Bu madde vücutta meydana gelen ağrıların giderilmesi için önemli bir yer tutar. Kolestrolü ve kan şekerini düşürür. Yine içerisinde bulunan flavanoidler vücutta biriken zehrin temizlenmesine yardımcıdır. Diğer bir özelliği de kabızlık giderici etkisidir.

Kivi
C vitamini açısından eşsiz bir meyve olan kivi tek başına bir insanın günlük alması gereken C vitamini fazlası ile karşılar. Üstelik bu işi bir adet kivi tek başına yapabilmektedir. DNA’nın korunmasına yardımcı olur. Kan şekeri kontrolünü sağlar. Antioksidan özelliği sayesinde vücutta biriken toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Kan pıhtılaşması riskini kanı incelterek oldukça düşürmektedir. Bununla birlikte kandaki yağ miktarını bir hayli azaltır. Bir adet kivi de 46 değerinde kalori bulunur.

Armut
Fiziksel performans için gerekli olan vitaminleri bünyesinde barındırır. Böbrekleri ile ve yüksek tansiyon ile sorunlar yaşayan kişilerin tüketmeleri gereken meyvelerin başında gelir. Kansızlığı giderir ve kabızlığı önler.

Muz
Muz meyvelerin faydaları konusunda uykuyu düzene sokucu bir besin olarak karşımıza çıkıyor. Uykusuzluk problemi yaşayanlar için muz tüketimi uyku problemlerinin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Bununla birlikte yüksek tansiyonu önlüyor. Son zamanlarda isminden bahsettiren teff faydaları için de internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Çilek
Eğer stresli bir ruh haline sahipseniz tüketmenizde fayda olan çilek stresinizin azalmasına yardımcı olacaktır. Sigara dumanına mağruz kalınmış ise sigara dumanının etkşisini azaltması açısından 2 adet çilek tüketilmesi bile yeterlilik gösterir. Ağız ve deri yaralarına yol açan virüslerin yok olmasında ve çocuk felci gibi durumlarda çilek tüketimi sağlanmalıdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. meyvelerin faydaları Meyvelerin Ne Gibi Faydaları Vardır için yorumda bulun

    Meyvelerin Ne Gibi Faydaları Vardır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Meyvelerin Ne Gibi Faydaları Vardır için ilk yorumu yapabilirsin.