Lif Modelleri ve Yapılışı

Lif Modelleri ve Yapılışı

Posted on

Lif Modelleri ve Yapılışı

Her evin olmazsa olmazları arasında olan lifler, kızların çeyizlerinde de önemli yere sahiptir. Birbirinden renkli ve güzel modeller ile çok sayıda lif örnekleri karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan yakalı kese lif yapılışının detaylarını sizlere aktaracağız.

Yakalı Kese Lif Modeli Yapılışı

Bu örnek ilk defa lif yapacak olanların dahi kolayca yapabileceği bir modeldir. Farklı ayrıntılar ile süslenerek ortaya harika tasarımlar çıkarmanız mümkün. Hayal gücünüzü de kullanarak modeller üzerinde kendi zevklerinizi de yansıtabilirsiniz. Lif çocuklar için hazırlanacaksa küçük, yetişkinler için hazırlanacak ise de daha büyük boyutlara sahip olmalıdır.

Yakalı Lif Modeli Nasıl Yapılır?

İstediğiniz bir renk ile 7 tane zincir çekin ve bir yuva yapın. Yuvanın içerisine aralarına 2 zincir çekip 6 tane fıstık yaparak devam edin ikinci sıraya geldiğinizde 2 tane zincirli yuvanın içerisine araya 2 zincir çekip 2’li fıstık örün. Yan taraftaki 2 yuvanın içine de tekli fıstık örün. Modelde 2’li fıstıkların üstüne 2’li fıstık, teklilerin üstüne tekli fıstık örerek tamamlayın.

Dilediğiniz büyüklüğe ulaşınca lifin orta kısmında elin geçebileceği kadar boşluk kalmalı ve yanlarından zincir ortalarından da fıstık yapıp birleşmesini sağlayın. Yaka oluşturmak için arada olan fıstıkların yarısını yakanın bir bölümünü diğer yarısını da diğer tarafı olarak ayarlayın. Yaka kısmının başlangıç ile sonuna yine fıstıklı modeli yapıp yakayı tamamlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir