Kızlık Zarının Bozulma Belirtileri

Kızlık Zarının Bozulma Belirtileri

Posted on

Kızlık Zarının Bozulma Belirtileri

Kadınlarda kızlık zarı, vajinanın 2-3 cm içinde yer alır ve çok hassas, kolay bir şekilde yırtılan ve bozulduğu anda kendiliğinden iyileşmeyen yapısı bulunur. Ülkemizde kızlık zarının önemi büyüktür ve kızlık zarına verilen bu önem nedeni ile ne yazık ki boşanmalar dahi yaşanmaktadır.

Herhangi bir cinsel birliktelik yaşamadan sürtünme yolu, parmakla mastürbasyon ya da vajinaya alınan sert darbe sonrasında kızlık zarının bozulup bozulmadığını anlamak kolay değildir. Fakat kadın doğum doktorları, muayene ettikten sonra bu durumu kolayca anlar. Kızlık zarı muayenesi ağrısız ve acısız bir işlemdir ve kadınlar kendi kızlık zarını asla göremezler. Yani dışarıdan bakıldığı anda görülebilecek bir şey değildir.

Kızlık Zarının Bozulma Belirtileri

Kızlık Zarının Bozulma Belirtileri Nelerdir?

Kızlık zarı bozulduğu anda az miktarda kan gelir. Kısa zaman sonra bu kanama kendiliğinden yok olur ama her kadında kanama yaşanacak diye bir durumda yoktur. Kan geldiği zaman kızlık zarının bozulma ihtimali oldukça fazladır.

Kızlık zarının bozulma belirtileri arasında kırmızı, koyu kırmızı ya da pembe kan gelir. Kanamalar bazen uzun sürer ve yoğun şekilde gelir. Böyle durumlar karşısında hemen doktora başvurulması gerekir. Bazen kanamayı durdurmak için cerrahi işlem uygulanarak dikiş atılması söz konusu olur.

Kızlık zarının bozulma belirtileri sadece cinsel birliktelik yaşayan kişilerde penis vajinaya tam ya da yarım olarak 1 defa dahi girse kızlık zarı bozulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir