Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok severek aldığınız ama hiç giyemediğiniz kıyafetler mi var? Dünyanın parasını harcayıp gardırobunuzda kendi tarzınıza uygun bir elbise bulamıyor musunuz? O zaman muhtemelen kıyafet alırken çok sayıda hata yapıyorsunuzdur. Doğru seçimler yapabilmek için size verdiğimiz alışveriş tüyolarını mutlaka değerlendirmelisiniz.

alışveriş-tüyoları

Kıyafet Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde en temel ihtiyaçlarımızdan biri de kıyafet olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat tek başına kıyafet alışverişi yapmak yeterli olmayabilir, doğru tercihler yapmalı, size yakışan ve bütçenize uyan kıyafetleri tercih etmelisiniz. Alışverişe çıktığınızda sizi hata yapmaktan kurtaracak bazı önerilerimiz var.

İhtiyacınızın ne olduğunu belirleyin

Kıyafet alacağınızda ilk olarak hangi kıyafete ihtiyacınızın olduğunu bilmeniz gerekir. Modaya ayak uydurma düşüncesi ile giymeyeceğiniz kıyafetleri kesinlikle almamalısınız. Yani kullanmayacağınız bir ürünün dolabınızda süs gibi durması size bir getiri sağlamayacaktır aksine bütçenizi eriteceği ve evinizde yer kaplayacağı için asıl ihtiyaç duyduğunuz kıyafetleri alamamanıza sebep olacaktır.. Bu sebeple her zaman kendiniz için uygun kıyafetleri tercih etmelisiniz. Bir kıyafeti üzerinizde denediğinizde nerelerde giyebileceğinizi düşünün, verdiğiniz cevaplar sizi tatmin etmiyorsa o kıyafeti almayın.

Renk Seçiminde Dikkatli Olun

Bir diğer önemli konu da aldığınız kıyafetin rengidir. Renk seçiminizi doğru yapmalı ve aldığınız kıyafeti her şekilde kullanabilmelisiniz. Örneğin günlük hayatınızda çok renkli kıyafetleri kullanmayı tercih etmiyorsanız aldığınız kıyafetlerin rengini bu doğrultuda seçmelisiniz. Eğer çok iddialı bir renk alırsanız her kıyafetinize uydurmanız biraz zor olacaktır. Bu sebeple seçim yaparken kendi zevkinize uygun olan ve diğer kıyafetlerinizle kombinleyebileceğiniz tonları tercih etmelisiniz.

kıyafet alışverişi tüyolarıKarar Vermeden Önce Tüm Mağazaları Gezin

Alışveriş yapmadan önce sadece bir yere bağlı kalmamalısınız. Bütün mağazaları dolaşmalı, ürünleri kalite ve fiyat açısından karşılaştırmalısınız. Bu sayede kendinize uygun ürünleri daha kolay bir şekilde bulma şansını yakalamış olursunuz. Elinizde poşetlerle girdiğiniz bir mağazadan hayal kırıklılığı ile ayrılmamak için karar verirken acele etmeyin. Ayrıca tüm mağazaları gezmeniz bütçenize uygun ürünler bulmanız ve bütçenizi aşmamanız için de önemlidir. Alacağınız bir çorap bile olsa hemen karar vermemelisiniz. Fiyat açısından incelemeli ve daha uygun olanını tercih etmelisiniz. Ayrıca daha kalitelisini de bulmanız mümkündür. Kesinlikle modaya uyacağım diye kendinizden ödün vermemelisiniz. Yani kullanmayacağınız bir kıyafeti almanıza ve dolabınızda bekletmenize gerek yoktur.

Rahatlığı Es Geçmeyin

Kıyafet seçiminde en önemli konu ise rahat kıyafetler almanızdır. Her şeyden önce önemli olan sizin o kıyafeti giydiğinizde kendinizi rahat hissedip hissetmediğinizdir. Bir kıyafet ne kadar güzel ve pahalı olursa olsun siz kendinizi rahat hissetmedikten sonra bir anlamı kalmayacaktır. Bu sebeple aldığınız kıyafeti kesinlikle denemeli ve rahat olduğunuzdan emin olmalısınız. Eğer kıyafeti giydiğinizde kendinizi rahatsız hissediyorsanız kesinlikle almamalısınız.

Fiş Almayı Unutmayın

Alışveriş yaparken kesinlikle fiş veya fatura almalısınız. Aldığınız ürünün değişiminin yapılabilmesi gerçekten önemlidir. Yani o ürünü beğenmediğinizde ya da bir sorun yaşadığınızda değiştirme imkanınızın bulunması gerekmektedir. Ayrıca vitrinde ya da mankenin üzerinde gördüğünüzde çok beğendiğiniz bir ürün eve geldiğinizde gözünüze hoş gelmeyebilir. Ya da evdekilerin yorumları sonrasında aldığınız kıyafetten soğuyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda değişiklik yapabilme hakkına sahip olmalısınız.

Bu unsurlara dikkat ederek seçim yaparsanız daha olumlu sonuçlar elde edebileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*