Kilo Almada Sorun Yaşayanlara Tavsiyeler

Herkes kilo vermek için çabalarken bir kesim vardır ki deyim yerindeyse ne yese kilo alamazlar ve bundan da ciddi anlamda şikayetçidirler. Peki nasıl bir yol izlenmeli bu konuda eğer bu durumdan muzdaripseniz size bazı tavsiyelerimiz olacak. Öncelikle ekmek çok yiyeyim, abur cubur, pasta börek derken kilo alırım demek son derece yanlıştır. Sadece sağlığınızı bozup vücudunuzun aşırı yağlanma riskini ortaya çıkarırsınız.

Süt Tüketimini Artırın

Özellikle sütlü tatlılar ve süt içeren ürünler tüketin. Süt protein bakımından son derece zengindir. Ayrıca vücut direnciniz kalsiyum da içerir. Süt hayatınızda olsun.

Meyve Hayatınızın Bir Parçası Olsun

Meyvede ciddi derecede şeker vardır. Öğünlerinizde meyveye yer verin. Ben meyve çok sevmiyorum diyenler ise meyve suyu tercih edebilir. Ama mutlaka öğünlerinizde ikisinden biri olsun.

Kuruyemiş Yemeği Alışkanlık Haline Getirin

Ceviz, fındık, şam fıstığı gibi ürünleri sık sık tüketin. Kuruyemişin en önemli iki özelliği hem sizi enerji bakımından güçlü kılar. Hem de vücudunuz için gerekli yağları kuruyemişten elde edebilirsiniz.

Tabi en önemlisi her şeyden önce bir doktor kontrolüdür. Örneğin şeker hastalığınız varsa yukarıdaki tavsiyeler size uymayabilir. Eğer şeker hastalığınız yoksa meyve, meyve suyu tüketimi iyi bir takviyedir. Bunun yanı sıra öğünlerinizi iyi değerlendirin. Önemli olan aşırı yemek ve çok büyük porsiyonlar tüketmek değildir. İdeal kilonuza ulaşmak için sağlıklı yaşam felsefesini benimsemeniz önemlidir. Düzensiz beslenip kilo alma şekli bu sefer de sizi obeziteye götürebilir. Önemli olan hem sağlıklı hem de zengin öğünlerle günü tamamlamak olmalı. En büyük şansınız kilo vermek isteyenlere nazaran daha fazla töleransa sahip olmanız ama bu sizi asla sağlıksız bir beslenme tarzına itmemeli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*