Keratin Saç Bakımı Nedir Faydaları ve Zararları Nelerdir

237

Keratin saç bakımı yapmak bu aralar bayanlar arasında oldukça kullanılan yöntem. Keratin, saç bakımı denilince akla ilk gelen proteindir. Saçlarını sık sık boyatan, ısıya maruz kalan bakımsız saçlarda keratin miktarı zamanla azalmaktadır. Hazırlamış olduğumuz konuda keratin nedir? Keratin saç bakımı nasıl yapılır? Keratin saç bakımının faydaları ve zararları nelerdir? Keratin saç bakımı ürünleri hakkında bir araştırma yaptık.

Keratin Nedir?

Keratin vücudumuz için önemli bir proteindir. Saçlarımızda, tırnaklarımızda ve dişlerimizde de bulunan bu protein zamanla azalabilir. Saçlarımızda ki keratin miktarının azalmasının başlıca sebepleri; ısıya maruz kalan saçlar ve sık sık boyanan saçlardır.Saçlarımızın esnek yapısını koruyan keratin miktarı azaldığında saçlarımız elektriklenir, zayıf ve güçsüzleşir. Gelelim keratin saç bakımı nasıl yapılır sizler için araştırdık.

Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı yaptırmak bu dönemlerde kadınlar için önemli bir yer ediniyor. Keratinle saç bakımının bir uzman tarafından yapılması gerekiyor. Keratin uygulamasına başlarken saçımızı yıkayıp duruladıktan sonra saçlar tutamlara ayrılır. Keratin ayırdığımız her tutama sürülür ve kurutma işlemi yapılır. Kuruyan saçımıza düşleştirme yapılır ve zarar görmemesi için uygun nemlendirici, bakım kremi ve şampuanla tekrar yıkanır.
Keratinli saçın daha uzun süre kendimi koruması için işlem bittikten sonra yıkamak için 3 gün beklemeniz tavsiye edilir. Keratinle uyumlu saç bakım ürünleri kullanarak daha uzun süre korumasını sağlayabilirsiniz. Keratinle saç bakımında saçlarımız ortalama 3-5 ay arası düz halini koruyabilir.

Keratin Saç Bakımının Faydaları ve Zararları

Keratin saç bakımında diğer saç bakım ürünlerine göre kimyasallar kullanılmadığı için uzman ellerde yapıldığında hiç bir zararı yoktur. Saçımızda bulunan keratin maddesini dışarıdan ilave ederiz. Bu işlem sonrasında saçımız daha parlak ve düz bir görünüme kavuşur.

Keratin saç bakımının dezavantajı ise diğer saç bakım ürünlerine göre daha pahalı olmasıdır.Uzman ellerde yapılmadığı taktirde saç tipini incelemeden yapılan bakımlarda alerjiye yol açabilir. Bu nedenle uzman ellerde yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir