Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

İlk kez deneyecek olanlar kedi gözü makyajı yapmakta zorlanabilir ama korkulacak bir şey yok aslında. Bu makyaj tekniğini uyguladıkça elinizin alışacağını ve her seferinde bir öncekinden çok daha iyi sonuç aldığınızı göreceksiniz. Bu yazıda size adım adım en iyi kedi gözü makyajının nasıl yapılabileceğini anlatacağız.

Neden kedi gözü makyajı?

Kedi gözü makyajı yüzü ince ve uzun hatlara sahipmiş gibi gösterir. Bir uzak doğu görünümünün Avrupa uyarlaması olarak sayılabilecek olan kedi gözü makyajı çekici ve gizemli görünmek isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Gündüz kullananlar da olsa da gece kullanımına daha uygundur.

Basit Yöntemlerle Kedi Gözü Makyajı

İlk aşamada göz kapaklarının makyajını tamamlayacağız. Cilt renginizden daha açık tonlarda olan bir göz farını ya da fondöteni göz kapağınıza uygulayarak makyajınıza başlamalısınız. Ardından makyajınıza derinlik katmak için kaşınızın alt kısmına aydınlatıcı sürün ve göz kapağınızın dış kısmına koyu renkli bir far uygulayın, farı dağıtarak yumuşak renk geçişleri elde edin.

kedi gözü makyajı yapımı

İkinci aşamada kirpik diplerinize içten dışarı doğru eyeliner çekin. Eyelinerınızın göz kapağının ortasından itibaren gittikçe yükselerek devam etmeli. Makyajınızın dışarı doğru uzayan kuyruğunu çektikten sonra içini doldurun.

resimlerle kedi gözü makyajı

Üçüncü aşamada alt kirpiğinizin diplerine göz kalemi uygulayın ve en son olarak ise kirpiklerinize rimel çekin.

Gördüğünüz gibi kedi gözü makyajı yapımı aslında oldukça basit ve pratik. Üstelik ortaya çıkan sonuç son derece etkileyici. Özellikle büyük gözlere sahipseniz mutlaka denemelisiniz.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kedi gözü makyajı Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.