Kalıcı ve Güvenli Dişler

Dental implant titanyumdan vida biçiminde üretilmektedir ve çene kemiği içerisine yerleştirilmektedir. Güvenli bir şekilde iş kökü görevini üstlenmektedir. Eğer ihtiyaç duyulursa da üzerine köprü ya da kron yapılabilmektedir. Total, kısmi ya da tek diş eksikliği olduğu durumlarda dental implant konforlu ve kalıcı bir çözüm getirmektedir. Tek diş eksikliğinin olduğu durumlarda tek diş implant uygulaması genellikle çiğneme fonksiyonunu etkin hale getirir ve doğal görünümdeki dişe sahip olmanızı sağlar.

Dental implant tedavisi kısmi dişsizlik durumlarında desteklenen kron ya da köprüler görünüm ve işlev açısından doğal dişe sahip olmanın en yakın çözümünü bulur. Eğer alt ya da üst çenenizde veya her ikisinde de total dişsizlik sorunu varsa sabit protez seçeneklerinden birisini ya da yeterli sayıda implant ile desteklenmiş ya da her iki seçenek tercih edilebilmektedir. Sabit protezler beş veya daha fazla protez ile desteklenmektedir ve sadece diş hekimleri tarafından geri çıkarılabilmektedir. Hareketli protezler sabit bir şekilde kullanıma uygun olan ve gerekli görülen durumlarda da kolay bir şekilde çıkarılabilen taşıyıcı parçalar sayesinde iki ya da daha fazla implant üzerine tutturulmuş olan üst yapılardır.

Dental implantlar, doğal dişler gibi işlev görür ve öyle hissettirir. Gülmenizi, konuşmanızı ve yemek yemenizi güvenli kılar, hiçbir şekilde çıkmaz ve hareket etmez. Rahat bir şekilde kullanıma uygundur ve kalıcıdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kalıcı ve Güvenli Dişler için yorumda bulun

    Kalıcı ve Güvenli Dişler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kalıcı ve Güvenli Dişler için ilk yorumu yapabilirsin.