İkinci Cilt Makyajı “Yeni Çılgınlık”

İkinci cilt makyajı şu sıralar son derece popüler. Bu çılgın, yeni makyaj trendini sizin için araştırdık.

Neden ikinci cilt?

Makyaj yaparken hepimizin korkusu makyaj ürünlerinin cildimize zarar verme ihtimali ve yaşlandırmayı hızlandırmasıdır. Bu sorunu göz önünde bulunduran Korelilerin piyasaya sürdüğü second skin ürünleri şu sıralar tüm dünyanın ilgisini çekiyor.

İkinci Cilt Makyajı Nedir?

Kozmetik dünyasının yeni trendi olan ikinci cilt ürünleri adından da anlaşılacağı üzere makyaj üzerinde cildin üzerine sürülerek ikinci bir katman oluşturuyor ve diğer makyaj ürünleri bu ikinci katmanın üzerine uygulanarak cildi makyaj ürünlerinin yan etkilerinden korumayı amaçlıyor. Ürün aynı zamanda cilde pürüzsüz bir görünüm de kazandırıyor.

İkinci Cilt Makyajı Nasıl Yapılır?

İkinci cilt makyajı için şeffaf sıvı formundaki ürün temiz cilde uygulanıyor ve üzerine slikonumsu özel bir krem sürülüyor. Böylelikle cildinizin üzerinde ikinci yapay bir katman oluşuyor. Ürünün vadettiğine göre her şey bu kadar basit. Artık cildinize temas etmeden makyaj yapmaya hazırsınız. Üstelik yapılan makyaj çıplak cilde yapılan makyaja göre çok daha kalıcı oluyor. Fakat bu ikinci cilt uygulaması birçok soru işaretini de beraberinde getiriyor. Cildi koruduğunu iddia eden bu ürün gözenekleri tamamen kapatarak daha fazla zarar veriyor olabilir mi? Ya da olumsuz hava koşullarında bizi yarı yolda bırakır mı? Herhangi bir temas halinde soyulmaya başlar mı? Birçok blogger bu ürünü denemiş olsa da ne yazık ki henüz bu sorulara tam olarak tatmin edici bir yanıt verilebilmiş değil.

İkinci Cilt

Ürün yenilikçi ve ilginç olunca sosyal medyada kullanıcılar tarafından sıklıkla test edilmeye başladı bile. Youtuberların yorumlarına bakılırsa ikinci cildin daha çok gelişmeye ihtiyacı var. Özellikle üzerine fondöten sürüldüğünde ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor.  Fakat gelişime oldukça açık olan uygulama ilerleyen yıllarda birçok derde deva olabilir.

Araştırmalar Devam Ediyor

Birçok üniversite kullanışlı bir ikinci cilt üretebilmek için araştırmalarına devam ediyor. İlerleyen zamanlarda second skin uygulamasıyla cerrahi müdaheleye gerek kalmadan yara izlerinin, akne ve sivilcelerin ve elbette yaşlılık nedeniyle oluşan kırışıklıkların üstünün örtülmesi planlanıyor.

Siz ne dersiniz? Sizce bu uygulama başarılı mı? Siz de kullanmayı düşünür müydünüz?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İkinci Cilt Makyajı İkinci Cilt Makyajı “Yeni Çılgınlık” için yorumda bulun

    İkinci Cilt Makyajı “Yeni Çılgınlık” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İkinci Cilt Makyajı “Yeni Çılgınlık” için ilk yorumu yapabilirsin.