Hangi güneş gözlüğü bana yakışır?

Yaz ayları denilince akla gelen ilk aksesuar hiç kuşkusuz güneş gözlüğüdür. Peki sizin için en uygun güneş gözlüğünü nasıl bulabilirsiniz?
Doğru bir güneş gözlüğü sizi çok daha karizmatik ve çekici gösterebilir. Peki ya yanlış bir güneş gözlüğü?
Hangi güneş gözlüğü bana yakışır? Diye kara kara düşünüyorsanız hiç merak etmeyin. TarzHayat.com olarak stil danışmanlarının önerilerinden yola çıkarak size bir güneş gözlüğü alma kılavuzu hazırladık.

Güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Kare yüz şekline uygun gözlükler


Eğer kare şeklinde bir yüze sahipsiniz güneş gözlüğü seçiminiz oval olmalı. Kalın saplı ve yumuşak hatlı oval gözlükler sizin için en uygun tercih olacaktır.

Oval yüz şekline uygun güneş gözlükleri


Eğer oval bir yüz şekline sahipseniz güneş gözlüğü konusunda oldukça şanslısınız. Hemen hemen tüm modeller yüzünüzle uyum sağlayacaktır. Özellikle damla modeller size çok yakışabilir mutlaka deneyin.

Yuvarlak yüz şekline uygun güneş gözlükleri


Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz yüzünüzü daha ince ve uzun göstermesi için köşeli ve pilot modellerini incelemelisiniz.

Üçgen yüz şekline uygun güneş gözlükleri


Eğer yüzünüz üçgen şeklindeyse yanı çene hattınız dar ve alnınız genişse köşeli gözlük modelleri yüz hattınızı daha dengeli bir şekilde gösterecektir. Ayrıca pilot ve çekik modelleri de denemeniz de fayda var.

Kalp şeklinde yüzlere uygun güneş gözlükleri


Yüzünüz kalp şeklindeyse tıpkı üçgen yüz hatlarında olduğu gibi çekik ve köşeli güneş gözlüğü modellerini seçmelisiniz. Böylece yüzünüz daha dengeli bir görünüme kavuşacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gunesgozlugu Hangi güneş gözlüğü bana yakışır? için yorumda bulun

    Hangi güneş gözlüğü bana yakışır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hangi güneş gözlüğü bana yakışır? için ilk yorumu yapabilirsin.