Hamilelik Belirtileri Kasık Ağrısı

Hamilelik Belirtileri Kasık Ağrısı

Hamilelik Belirtileri Kasık Ağrısı

Anne adayları o büyük mucizeye adım attıkları anda bebeklerin ilk hareketlerini hissedip kalp atışlarını duymaya başladığı an tarif edilemez bir duygudur. Ancak her hamilelik normal geçmeyebilir ve anne adalarında bazı sıkıntılar ortaya çıkabilir. Hamilelik belirtileri kasık ağrısı en önemli unsurlardan biridir. Bazen anne adaylarını şüpheye düşürse de çoğu zaman kasık ağrısı normal bir durumdur.

Hamilelik Belirtileri Kasık Ağrısı

Hamilelik Belirtileri Kasık Ağrısı Normal mi?

Hamilelikte yaşanan kasık ağrılarının büyük bir çoğunluğu normaldir. Her gebelikte yaşanan kasık ağrılarının nedeni birbirinden farklıdır. Bebeğinizin rahat bir şekilde büyümesi için vücudunuz bazı değişimler gösterir. Rahmin büyümesi, çoğalan kan akışı kasık ağrısına neden olabilir.

Hamilelik Belirtileri Kasık Ağrısı Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Annelik heyecanı yaşayan kişilerin en çok tedirgin oldukları konu hamilelik belirtisi kasık ağrısı ne zaman oluşur? Kasık ağrıları genellikle hamileliğin ilk haftalarında ortaya çıkmaya başlar. Ayrıca hamileliğin ilk haftasında kasık ağrısı yaşanabilmesinin yanı sıra son aylarında da sık görülür. Gebeliğin ilk 6 ile 8 haftası içinde hafif kasık ağrıları yaşanabilir. Bu durum yumurtanın rahme yerleşmesi veya rahmin büyümesini işaret eder.

Gebeliğin son aylarında görülen kasık ağrısı ise, yalancı doğum sancısı olarak ifade edilir. Devamlı olarak ağrılar yaşanabilir eğer şiddetli ve geçmek bilmiyorsa doktorunuza başvurmanız gerekir. Hamilelik belirtileri kasık ağrısının en önemli sebebi rahmin büyümeye başlamasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*