Genç Görünme Sırları

Genç Görünmek

Genç Görünmek Herkesin Hayali

Genç görünmek elbette hem kadınların hem de erkeklerin en büyük hayali. Anti aging yöntemleri bize bu konuda büyük faydalar sağlıyor ve her geçen gün yeni bir genç görünme sırrı gün yüzüne çıkıyor.  Genç görünmek aslında bir yandan da vücudun daha sağlıklı ve dinç olduğu anlamına geliyor. Genç görünmenin ip uçlarını ve genç görünmek için yapmanız gerekenleri sizinle paylaşacağız. Yaşınızı göstermemenin hem doğal hem de kozmetik yolları bulunuyor ve elbette olduğunuzdan daha genç gösteren makyaj teknikleri de var.

Genç Gösteren Makyaj

Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Zamanını dondurmak ve adeta zaman makinesine girmişcesine dakikalar içinde daha genç görünmek için bazı makyaj hilelerini mutlaka bilmelisiniz. Genç gösteren makyaj için aslında yapılması gerekenler çok kolay, birkaç basit makyaj hilesiyle zamanı tersine çevirebilir ve olduğunuzdan çok daha genç görünebilirsiniz.

  1. Göz altlarınız için toz yerine kremsi kapatıcılar kullanın.
  2. Pembe ve sıcak tonlardaki allıkları tercih edin. Allığı uygulamadan önce dudaklarınızı bükerek elmacık kemiklerinizin ortaya çıkmasını sağlayın ardından allığı yukarı doğru uygulayın.
  3. Dudaklarınızın daha genç görünmesi için açık ve parlak renkleri seçin. Dudak kalemiyle dudaklarınızı yeniden şekillendirmeyi ihmal etmeyin.
  4. Kaşlarınızı daha kalın olarak şekillendirin. Kaş kalemiyle boşlukları doldurun ve daha dolgun bir görünüm kazanmasını sağlayın.
  5. Kirpikleriniz makyajınızın genç göstermesi için hayati derecede önemlidir. Kirpiklerinize uygun bir kıvrım kazandırmak sizi daha da gençleştirecektir, eğer sonuçtan memnun olmazsanız takma kirpikler kullanmayı deneyin.

Bu 5 makyaj hilesini uyguladığınızda 10 yaş daha genç göründüğünüzü fark edeceksiniz.

Doğal Yollarla Genç Görünmek

Genç görünmek için illa ki kozmetik ürünlere başvurmanız gerekmek hayat tarzınızda yapacağını değişiklikler yaşlanma etkilerini geciktirmekte son derece etkilidir.

genç görünmenin sırları

Doğru Beslenme

İnsanların sağlığının ve dış görünüşünün doğrudan karaciğerle ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Yani sağlıklı bir karaciğere sahip olan kişiler genelde vücut ve cilt açısından da son derece sağlıklıdırlar. Sigara, alkol, kızartma, fast food, hamur işleri ve şeker gibi ürünler sağlık açısından oldukça tehlikelidir. Bu ürünlerin kullanılması karaciğeri etkilemekte ve zarar vermektedir. Eğer genç görünmek ve sağlıklı olmak istiyorsanız ilk olarak bu ürünlerden uzak durmanız gerekmektedir. Sürekli bu gıdaları tüketmeniz durumunda hem sağlığınızı hem de cildinizi olumsuz yönde etkilemiş olursunuz. Zararlı besinlerden uzak duracağınız gibi faydalı olan ürünleri de sürekli takip etmeli ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz.

Hareketli Yaşam

Spor yapmak da cilt sağlığı açısından etkili unsurların başında yer almaktadır. Spor yapmak her açıdan size büyük bir artı sağlayacak ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca spor yaparken salgılayacağınız hormonlar sizi daha mutlu bir insan yapacaktır. Düzenli yapılan sporun psikolojinize yapacağı katkılar da dış görünümünüze olumlu yansıyacaktır.

Vitaminlerin Önemi

genç kalmak

C vitamini tüketmek daha sağlıklı bir cilde kavuşmanıza ve buna bağlı olarak da genç görünmenize destek olacaktır. Çünkü C vitamini kemiklerin, kasların ve bağların sıkılaşmasına sebep olacaktır. Yani siz de içinde C vitamini bulunan besinleri tüketerek daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz.
Genç bir görünüme kavuşmak için sadece cilt sağlığınızı düşünmemeniz gerekmektedir. Çünkü vücut sağlığınız doğrudan cildinizi etkilemekte olup görünümüze büyük bir artı sağlayacaktır. Yani eğer genç bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu işi makyaj malzemeleriyle ya da ilaçlarla yapmamalı, doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Sağlığınıza dikkat etmemeniz durumunda ne yaparsanız yapın genç bir görünüm elde etmek hiç kolay olmayacaktır. Bu aşamada yapmanız gereken şey ise düzenli beslenme, düzenli uyku ve düzenli spor olacaktır. Bu üç unsura dikkat ederek gençleşeceğinizi ve güzelleşeceğinizi kesinlikle unutmamalısınız.

Stressiz Bir Hayat

Stres sizi yaşlandırır. Stres hem sağlığınızın hem de dış görünümünüzün bir numaralı düşmanıdır. Şu veya bu nedenli eğer hayatınızdan stresi uzaklaştıramıyorsanız masaj terapileriyle kısa süreli de olsa kendinizi ve vücudunuzu ödüllendirin.

Yaşlanma Etkilerini Geciktirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Kendinize iyi bakmanın dışında doğal bakım ürünleriyle yaşlılık etkilerini geciktirebilir ve daha genç görünebilirsiniz.

Susam Yağı Kullanın

Susam yağı vücudunuz için harika bir anti aging yöntemidir ve büyük paralara alacağınız birçok üründen daha etkilidir. Her sabah uyandığınızda susam yağıyla tüm vücudunuza masaj yapın. Susam yağı cildinize sağlıklı bir parlaklık katmanın yanı sıra ölü hücrelerin atılmasında da etkilidir.

Beyaz Şekerden Uzak Durun

Beyaz şekerin zararları saymakla bitmiyor. Yaşlanma sürecini hızlandıran beyaz şeker ilerleyen zamanlarda vücutta sarkmalara ve kırışıklıklara neden olabiliyor. Şeker ihtiyacınızı daha çok meyvelerle gidererek vücudunuza ve sağlığınıza büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Göz Çevresi Bakımı Önemli

Göz çevrenize tüm vücudunuzdan daha fazla önem gösterin ve bu bölgenin bakımına daha fazla vakit ayırın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*