Ev Hanımlarının Para Kazanma Yolları

Ev Hanımlarının Para Kazanma Yolları

Posted on

Ev Hanımları Nasıl Para Kazanır?

Ev hanımıyım, nasıl para kazanırım? diye düşünüyorsanız. Bu yazıdaki fikirler size yardımcı olabilir. Tarz Hayat editörleri sizin için ev hanımlarının para kazanma yolları hakkında bir araştırma yaptı ve ev hanımları için iş fikirleri derledi.

İşte Ev Hanımlarının Para Kazanma Yolları

Kadınlar her şeyi yapabilir; bir evi idare edebilir, üstüne zaman ayırıp para bile kazabilir. Ama her kadın bir fikir üretip bunu devam ettiremeyebilir; yalnız birçok kadın fikirleri daha da geliştirerek yeni yatırımlar yapabilir. Bu yazıda, naçizane, ev hanımlarının gelirlerini nasıl arttırabiliriz, onu tartışacağız.

Ev yemekleri sandığınızdan daha değerli
İş çalışan annelerin ve çalışan kadınların evde geçirdiği vakti fazlaca kaybettirir. Eğer, yemek yapmayı bilen ya da evi “ortak bir alan” olarak görüp sorumluklarınızı paylaşan bir kocanız yoksa, yemek yapmak gerçekten büyük bir sıkıntı olur. Bu boşluk ise yine ev hanımları tarafından doldurabilir; sadece mantı ve içli köfte yapıp satarak iş kuran ev hanımlarının sayısı hiç de az değil. Siz de sosyal medya hesaplarınızdan reklam yaparak ya da kendinize ait bir site açarak yaptığınız o harika yemekleri satabilirsiniz.

İnternet bankacılığını öğrenin !

Birikim her kadının ruhunda var. Altın da en önemli birikim araçlarından. Yalnız, internet bankacılığı varken neden hala kuyumcuya gidesiniz ki? Özellikle gece saatlerinde altın alışında ciddi düşüşler var.. Değerlendirin !

Saksılar harika bir gelir kaynağı olabilir !

Organik tarımın öneminin farkında mısınız? İnsanlar artık bilmediği, nereden geldiği belli olmayan ürünleri yemek istemiyor. Siz, bu durumu fırsata çevirebilirsiniz. Balkonunuzu mini bir tarlaya çevirebilirsiniz.
Organik tarımdan anlamam diyorsanız süs bitkisi yetiştirebilirsiniz. Reyhan, sarmaşık, kasımpatı gibi süs bitkilerini uygun fiyata internet üzerinden satabilirsiniz.

Yaratıcılık ve internet bir arada !

Kendisine bir dikiş makinesi alıp dikiş dikmek ile alakalı videolar izleyen ve harika şeyler üreten onlarca insan var.
Mesela eşinize artık olmayan gömleklerden çocuğunuza yeni kıyafetler dikebilirsiniz; bu kıyafetlerin reklamını, sosyal medya üzerinden çok iyi bir şekilde yaparsanız, inanın binlerce sipariş alabilirsiniz. Eşinizin olmayan pantolonlarından şortlar yapmak, kızınıza elbiseler dikmek, kendinize yelek ya da aksesuar yapmak, inanın imkansız değil..

Herkesin sevdiği ama kimsenin uğraşmadığı şeyler !

Evlerde mutlaka her aile bireyinin alıştığı ama yapımı zor olduğu için hazır alınan onlarca yiyecek maddesi var: Bayatlamayan kurabiye, bulut kek, biber salçası, konserve domates, konserve barbunya ya da yeşil – kuru fasulye, kuru dolmalık biber – patlıcan, domates kurusu, reçel.. Bunların en azından birkaç tanesini üretip internet üzerinden satabilirsiniz. Bu ürünleri daha lezzetli yapmak için binlerce makale ve video var. Eğer insanlar elinizin lezzetini severse kesinlikle sizin ürünlerinizden vazgeçmezler.

Bu bilgilerin haricinde para tasarrufu da oldukça önemlidir. Hayat standartlarınızı değiştirmeden nasıl tasarruf yapabileceğinizle ilgili bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir