biyik-modelleri

En Tarz Bıyık Modelleri

Posted on

Bıyık modası son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavurmakta. 70’lerin ve 60’ların vazgeçilmezi olan bıyıklar adeta geri döndü. Özellikle bazı bıyık modelleri büyük bir ilgi görüyor ve hem ünlüler hem de tarzına değer veren erkekler tarafından zevkle kullanılıyor.

Hangi bıyık modeli bana uygun?

Öncelikle her tarzın her erkeğe uymayacağını bilmeniz gerekmektedir. Yüz yapınız tercih edeceğiniz bıyık modelleri için çok önemli, kendi yüzünüze uygun bir bıyığı seçmelisiniz. Bıyık yüz profilinizi olduğundan tamamen farklı gösterebilir. Burada en çok dikkat etmeniz gereken detaylardan biri bıyığınız ile burnunuzun uyumlu olması. Bıyığınızın boyutu burnunuzla orantılı olmalı. Burnunuz büyük ise kalın küçük ise ince bıyık modellerine yönelmelisiniz.

Aynı şekilde ağız yapınızda bıyık seçimi yapılırken göz önünde bulundurulmalı. Örneğin küçük bir ağzınız ve ince dudaklarınız var ise büyük modelleri aklınızdan geçirmeyin bile. Bıyığınızın ölçüsü mutlaka dudaklarınıza ve ağzınıza uygun olmalı.

Yüz Şeklime Göre Bıyık Seçimi

Hangi bıyık kime yakışır?

Yüzünüzün olduğundan uzun görünmesini istiyorsanız ince bıyık modellerini tercih etmelisiniz yararınıza olacaktır. Yine dikey çizgilere sahip bıyık modelleri de yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlar. Orta boyutta ve dar bir bıyık yüzünüzü daha toplu ve yuvarlak göstermeye yardımcı olur.

Bu bilgilerin ardından artık trend bıyık modellerini incelemeye hazırız.

Bıyık Modelleri

İnce Bıyıklar

Yılların eskitemediği bir moda varsa o da Clark Gable’ın bıyıklarıdır,ülkemizde daha çok Ayhan Işık tarzı olarak bilinir. Bu tarz bıyıklar kullananlara daha entellektüel ve gizemli bir görünüm kazandırır. Son derece zarif olan bu model 60’lı yıllarda gerçek beyefendilerle özdeşleşmişti. İnce bıyıklar şu sıralar hipsterlar arasında da oldukça revaçta. Çok keskin yüz hatlarınız yok ise bu model sizde de güzel durabilir.

Kalın Bıyıklar

Kenan İmirzalıoğlu’yla ülkemizde de bir dönem yeniden popüler olan kalın pos bıyıklar yeniden gümdemde. Bu bıyık modeli kullananlara daha sert ve maço bir hava katıyor. Uzun bir yüzünüz ve dar bir çeneniz varsa bu modeli siz de bir denemelisiniz.

İnce Hatlı Bıyıklar

Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz Burt Reynolds gibi kenarlara doğru incelen bir model tam da size göre. Ne dersiniz bu tarz sizce de güven verici görünmüyor mu?

Burma Bıyıklar

Bıyıklar arasında belki de en iddialısı burma olarak tabir edilen bıyıklardır. Efsanevi ressam Salvador Dali ile özdeşleşmiş olan burma bıyık modelleri son yıllarda modern dokunuşlarla kullanıcılarına oldukça tarz bir görünüm katabilmektedir.

Pos Bıyıklar

Pos bıyıklar gençler tarafından pek kabul görmeyen bir modeldir. Daha çok akademisyenlerde görmeye alışkın olduğumuz bir tarzdır.

Siz en çok hangi bıyık modelini beğendiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir