Dudak Kuruması Ve Çözümleri

Dudak kuruluğu yaz ve kış aylarında en çok karşılaştığımız sorunlardan biridir.Bu nedenle mevsime göre dudak bakımı yapmak hem estetik bir görüntü hem de sağlık açısından son derece önemlidir.Dudak kuruluğu kötü görüntünün yanı sıra can acısına da neden olabiliyor

Dudak kurumasının nedenleri

Vücudun aşırı su kaybetmesi

Kuru soğuk ve rüzgar

Dudakları sürekli yalama alışkanlığı

Dudakları ısırma

Yaz aylarında sıcak hava ve güneş ışınlarına fazla maruz kalma

Uzun süre boyunca yiyecek ve içecek tüketmeme

B 12 vitamini eksikliği

Diş hastalıkları

Görüldüğü gibi dudaklarda kuruluk hastalıklar ve vitamin eksikliği de dahil olmak üzere farklı nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden bu sorunun çözümü için öncelikle sorunun altında yatan nedeni bulmaya odaklanmalıyız. Örneğin dişinizde çürük varsa ne kadar nemlendirici kullanırsanız kullanın bu sorunla karşılaşmaktan kurtulamayabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle genel sağlığınıza özen göstermelisiniz.Nemlendiriciler dudak bakımı için vazgeçilmezdir

Yaz-kış dudak nemlendiricisi kullanmak gerekiyor

Dudaklar vücudun en hassas bölgelerinden biri. Dolayısıyla hem sıcak hem de soğuk havalardan etkilenen dudakları bu etkilerden korumanın yolu yaz-kış dudak bakım ürünleri ve nemlendiricileri kullanmaktan geçiyor. Mevsim koşullarına uygun ürünler seçmenin de çok daha faydalı olacağını ekleyelim.

Yazın koruma faktörlü dudak bakım ürünlerini tercih edin

Yaz aylarında güneş koruma faktörlü dudak bakım ürünleri kullanmak hem dudaklarınızın nem kaybetmesini engeller hem de dudakların güneşin zararlı ışınlarından korunmasını sağlar. Bu nedenle yaz aylarında kozmetik markalarınca üretilen koruma faktörlü dudak bakım ürünleri ve nemlendiricilerini kullanmak en doğrusu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dudak Kuruması Ve Çözümleri için yorumda bulun

    Dudak Kuruması Ve Çözümleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dudak Kuruması Ve Çözümleri için ilk yorumu yapabilirsin.