Diyet Nasıl Yapılır?

Diyet Nasıl Yapılır?

Diyet Nasıl Yapılır?

Diyet denildiği zaman insanların ilk aklına gelen katı kurallardır. Ancak az kalorili gıdalar ya da ağır yiyeceklerin yasak olduğu bir beslenme programıdır. Gün içerisinde tüketmiş olduğunuz her gıda, aslında diyeti oluşturur. Beslenme programınıza bağlı olarak diyetiniz sizi ya şişmanlatır ya da zayıflatır. Hatta kilonuzu korumanızı sağlamasının yanı sıra sizin sağlıklı veya sağlıksız olmanızı sağlar.

Normal diyetlerin haricinde bazı hastalıkları bulunan kişiler için de (şeker hastaları gibi) özel diyet programları mevcuttur. Bir sporcunun diyet programı ile normal bir kişinin diyet programının aynı olması söz konusu değildir. Diyet sadece kilo vermek için uygulanmaz aynı zamanda kilo alabilmek için de diyet yapılır.

Diyet Nasıl Yapılır?

Kilo Vermek için Diyet Nasıl Yapılır?

Öncelikle diyete başlamadan önce mutlaka doktora başvurmanız gerekir. Doktor kontrolünde yapılmayan bilinçsiz diyetler ne yazık ki bazı sorunları da beraberinde getirir. Peki sağlıklı diyet nasıl yapılır? Diyet yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Herhangi bir diyet yapmadan önce kişiler mutlaka ideal vücut tipini öğrenmeli ve yaş, vücut ölçülerine uygun kiloyu hesaplamalıdır. Kendinize bir hedef koyun ve bu hedefe ulaşana kadar diyetinizi yarıda bırakmayın. Diyet yaparken aynı zamanda spor yapmayı da ihmal etmeyin ve günde 2 litre sun tüketin.

Diyete katkı sağlamak için metabolizmanızı hızlandırmayı sağlayan yeşil çayı kahvaltılarınızdan eksik etmeyin. Aç karnına sabah 1 bardak su içmek de metabolizmanın hızlanmasında etkilidir.

https://www.youtube.com/watch?v=168cuL8DQs8

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*