Cinsel İlişki Pozisyonları

Cinsel İlişki Pozisyonları

Posted on

Cinsel İlişki Pozisyonları

Çiftler arasında cinsel ilişki pozisyonları hakkında bilgi sahibi olmak ilişkiye renk katar. İlişkilerde hem kadınlar hem de erkekler her defasında aynı pozisyon üzerinden cinsel birliktelik yaşamak yerine bazen farklı deneyimleri tatmak isterler. İnsanların hayatlarının sıradan olması her daim sıkıcı olduğu gibi ilişkide de sıradanlık çok cazip değildir.

Sıradanlıktan uzak durarak yeni deneyimler yaşamak çiftler arasında heyecanın artmasında da en önemli etkendir. Çünkü sıradanlıktan çıkıp yenilik arayan çiftler, her zaman doyurucu ilişki yaşar ve aralarındaki bağın daha da güçlü olmasını sağlar. Eşler arası cinsel birliktelik evliliğin temel taşıdır ve yaşadığımız cinsel ilişkinin her iki tarafa da keyif vermesi gerekir.

Cinsel İlişki Pozisyonları

Cinsel ilişki pozisyonları hem kadınların hem de erkeklerin orgazm olmasında en önemli etkendir. Hatta bazı cinsel ilişki pozisyonlarında her iki tarafta karşılıklı olarak zevk alır ve birbirlerini mutlu ederler. Çiftlerin alacakları keyif ile cinsel ilişki pozisyonları birbiri ile yakından ilgilidir. En önemlisi çiftler cinsel birliktelikten keyif alabilmeleri için kesinlikle yatağa, problemleri ile girmemelidir. Eğer bunu başaramıyorsa mutlu bir cinsellik yaşaması söz konusu değildir. Eğer bu denge sağlanırsa cinsel birliktelik daha keyifli yaşanacaktır.

Cinsel İlişki Pozisyonları Nelerdir?

Çiftler arasında kişilere bağlı olarak cinsel ilişki pozisyonları farklılık gösterir. En fazla tercih edilen pozisyonlar şunlardır;

  • Misyoner pozisyonu
  • Jokey pozisyonu
  • Kelebek pozisyonu
  • Kaşık pozisyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir