Bitkisel Cilt Bakımı

Bitkisel cilt bakımı, kremler ya da hazır maskelere oranla daha sağlıklı diyebiliriz. Genelde fabrika çıkışlı maskelerin ya da yaşlanma karşıtı kremlerin içinde bulunan kimyasalların ne olduğunu bilmediğimizden ve kimyasal olan şeylerin elbet bir zararı olduğundan bitkisel ya da evde kendimiz doğal olarak hazırlayabileceğimiz maskeleri tercih etmeliyiz.

Maskelerimizi hazırlarken cam bir kase ve cam çubuk ya da tahta kaşık kullanmayı tercih etmeliyiz. Bitkisel cilt bakımına örnek olarak, kırışıklıklarla savaşmak için maske tarifi veriyoruz.

Bitkisel Cilt Bakımı

1.maske

Malzemeler:

1 miktar ıhlamur çiçeği ve yaprağı

Salatalık suyu

Süt

Ihlamurun çiçek ve yapraklarını ezin. Süt ve salatalık suyunu da ilave ettikten sonra krem kıvamına gelinceye kadar yoğurun ve haftada 2 kez yüzünüze boynunuza uygulayın.

2.maske

Malzemeler:

Acı badem yağı

Süt

Pirinç unu

1 yumurtanın sarısı

Pirinç unu, acıbadem yağı ve yumurtanın sarısını bir kapta karıştırın ve krem kıvamına gelene kadar süt ekleyin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi yatmadan 1 saat kadar önce masaj yaparak uygulayıp daha sonra yıkayın. Haftada 1 kez uygulayacağınız bu maske ile kırışıklarınızın gözle görülür bir şekilde azaldığını göreceksiniz.

3.maske

Malzemeler:

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çorba kaşığı yaş maya

Bu iki malzemeyi karıştırıp bulamaç haline getirdikten sonra cildinizde sürün. Daha sonra yarım saat bekletip önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*