Almila Ada Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

296

Almila Ada kimdir, nerede doğdu? Kaç yaşında ve Almila Ada biyografisini sizlere sunacağız. Daha önce hangi dizilerde oynadı? Bu yazımızı kısaca “Almila Ada”dan söz edeceğiz.

Almila Ada Kimdir?

Manken, balerin ve dizi oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Almila Ada Bayazıtoğlu, 4 Ağustos 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ünlü oyuncu Almila Ada, çocukluğunu Rusya’da ve İstanbul’da geçirdi. Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarında bitirmiştir. Almila Ada, İngiltere’de bale eğitimi de almıştır.

Paris, Londra, Prag ve Avrupa’nın pek çok kentinde dansçı ve manken olarak çalışan Almila Ada, Türkiye’de dizi oyunculuğu da yapmaktadır.

Manken

Hollister markası, Litvanya’da IQ dergisi ve İtalyan Vogue dergisi için modelliğe de soyunan Almila Ada son olarak Türkiye’nin Instyle dergisinin Ekim ayında yer almıştır.

Dizi Oyuncusu

Geçtiğimiz sezon ATV’de yayınlanan Cennet’in Gözyaşları dizisinde Cennet Yılmaz karakterini canlandıran isim, başarılı performansı ile göz doldurmuştu. Almila Ada, ismiyle ve oyunculuğu ile dikkat çekiyor.

Yenilmezler: Ultron Çağı Filminde Yer Aldı

Yenilmezler: Ultron Çağı filminde Scarlett Johansson’un küçüklüğünü canlandıran Almila Ada, başarılı bulundu ve oyunculuk kariyerine önemli bir imza attı. Rolünden sonra oyunculuğa olan ilgisi, aşil tendonu ve kemik sorunu rahatsızlıklarından dolayı fizik tedavi görmek üzere İstanbul’a geldi.

Rol Aldığı Diziler:

— Bir Deli Rüzgâr (Genç Melike Candan, 2018)

— Cennet’in Gözyaşları (Cennet Yılmaz, 2017)

— Adı Efsane (Melis, 2017)

— Kırgın Çiçekler (Lalin, 2016-2017)

— Kaderimin Yazıldığı Gün (Nehir, 2014)

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir