Acil Borç Para Lazım Nasıl Bulabilirim?

Para bir ülkenin tarihini, ekonomik gücünü, bağımsızlığını gösteren en önemli finansal araçlardan biridir.  Para üzerinde yazılı değeri kadar ,hizmet ve mal almamızı sağlayan en önemli değiş tokuş aracıdır.  Paramız bitiği zaman daha doğrusu acilen paraya ihtiyacımız olduğu zaman yapmamız gereken ilk şey taşınır ya da taşınmazları anında paraya çevirmektir.

Taşınmaz varlıklarımız örneğin evimiz var ise satabilir, bu satılan parayı bankaya yatırabilir, bankanın yatırım araçlarından faydalanarak paramızı ikiye katlayabiliriz. Var olan parayla iki adet ev alabilir. Bu evleri kiraya vererek güzel bir kazanç sağlayabiliriz. Bu birikimle taksi satın alabilir , ticari taksiyi işletebilir. Bu ticaretle büyük paralar kazanabilirsiniz. Şunu da unutmamakta fayda var satmak kayıp etmektir. Önemli olan satılan taşınmazın yerine daha avantajlı bir yatırım yapmanız , bunu katlanabilir paraya çevirmenizdir. Ani kararlar ömrünüzün sonuna kadar yapacağınız yanlışlardan en çok zarar görecek olan sizlersiniz.

Kararlarınız daima uzun ömürlü olsun. Önemli kararlar almanız için eğitimli ve kurumsal finansal danışmanlardan yararlanabilirsiniz. Bunu yapmanızın en güzel yolu de doğal olarak paranın kaynağına gitmektir. Bankalar da sizi bekleyen uzman müşteri temsilcilerinden yararlanabilirsiniz. Size tavsiyem yatırım yapmadan önce ya da para ihtiyacınız olduğunda bir kaç banka dolaşmanız ve size en uygun yardımı sağlayan uzun vadeli düşünen bankalarla beraber hareket etmenizdir.

Bankaya gittiğiniz zaman eğer size banka kredi veremiyor ise kırmızı kalemle merkez bankası tarafından uyarı aldıysanız yapmanız gereken kara listeden siline kadar beklemektir. Kara listeye alındı iseniz tahmini olarak kara listeden silinme süreniz gerekli borcunuz ödedikten sonra 5 yıl kadardır. Bankaya gittiniz uzman müşteri temsilcisi size para veremeyeceğini söylerse yapmanız gereken SSK bağlı olarak çalışan, maaş ödemeleri düzenli olan örneğin Polis, Öğretmen gibi bir tanıdığınız var ise onun üzerinden kredi çıkarabilirsiniz. Karşınızdaki kişiyi ikna etmeniz gerekecek. Sizin dışınızda sizin adınıza kredi çıkarabileceğiniz bir kişiyi bankaya götürmeniz gerekecektir. Anneniz veya babanız emekli ise bankalar bu kişilerin üzerinden krediyi rahatlıkla onaylayacaklardır.

Kredi çıkarmak , para bulmak dert değil de onları ödeme gücünüz iyi değilse hiç de kendiniz boşuna borç batağına sokmayınız. Ödeyebileceğiniz miktarda borç para alınız. Kimse parasının boşa gitmesini istemez. Bankaların sıfır faizli kredileri olur ve bunu özellikle ekonominin durgunluk dönemlerinde hayata geçirmek için kullanırlar. Sıfır faizli belli miktarda parayı ihtiyacınız olmasa dahi alın ve bunu paraya çevirebileceğiniz finansal araçlar yatırın. Örneğin altın alabilir. Altının fiyatı yükseldiği zaman satabilirsiniz. Bankalar özellikle evlilik döneminde yazın bu kampanyaları fazla yaparlar. Her zaman finansal uzmanlarla beraber hareket edin. İnanın tüm finansal ve aracı kurumlar size para verebilmek için elinden gelen her şeyi fazlası ile yapmaktadır.

Elinizde paraya hemen çevirile bilecek araçları satabilir, kiraya verebilirsiniz. Borç yiğidin kamçısıdır, sözünü lütfen unutmayın. Bunun dışında en yakınlarınızdan borç para isteyebilirsiniz. İkinci bir işte çalışabilirsiniz. İnternet’ten size ek gelir sağlayabilecek işlerde çalışabilirsiniz. Kredi kartından taksitle para çekebilirsiniz, artı para hesabınıza tanımlatabilirsiniz. Karton kutuları toplayıp bunları çok iyi fiyattan fabrikalara satabilirsiniz. Bir firma kurulurken ona iyi bir şirket ismi bularak onun markalaşmasını sağlayabilir isim hakkından para kazanabilirsiniz. En önemlisi tüketimi üretime çevirerek para kazanabilir ve anında para bulabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*