7 Temel Makyaj Hileleri

Posted on

Özellikle makyaj konusunda birazcık acemiysen ve birkaç minik dokunuşla süper bir görünüm elde etmek istiyorsan temel 7 makyaj hilesi yazımız seni bekliyor !

1-Kapatıcılık Hilesi

Çok fazla zaman harcamadan, anında daha aydınlık ve yorgunluk izlerinden sıyrılmış bir cilt görünümü için bu kapatıcı hilesi ideal! Kaş ve göz çevrene, burnunun kenarlarına, çenene kapatıcı uygulayıp parmak uçlarınla veya makyaj fırçası ile dağıt. İşte bu kadar!

2-Basit Göz Makyajı

Pratik göz makyajını uygula! Göz kapaklarına ışıltılı bir far, kirpik diplerine de siyah göz kalemi uygula ve parmak uçlarınla dağıt. Son olarak da maskara uygula. Ve hazırsın!

3-Ruj

Kırmızı rujunu tazelemeye ihtiyaç duymadan, tüm gün boyunca kalıcı olmasını bu hileyle sağlayabilirsin. Önce rujunu uygula, sonra peçeteyle fazlasını al, ince bir kat transparan pudra uygula ve bir kat daha ruj uygula. İşte tüm gün kalıcı rujun hazır!

4-İnce Burun

Burnunun daha ince görünmesi için burun konturu mu yapıyorsun? O zaman bir sonraki sefer bronzer’ı tüm burun kenarlarına dağıtmak yerine bu hileyi dene! Önce burnunun üstüne çizgi şeklinde aydınlatıcıyı uygula. Ardından burun ucuna ters üçgen şeklinde, burun kanatlarının alt kısmına minik çizgiler şeklinde, her iki burun kenarına da “L” şeklinde bronzer uygula.

5-Kuyruklu Eyeliner

Kuyruklu eyeliner’ı çok seviyoruz ve bu görünümün herkesi bir anda farklılaştırdığını hepimiz biliyoruz! Bu görünümü elde etmek biraz zor ama bu hileyle artık çok kolay! Sadece bir banttan yardım alıyorsun, göz kenarına yerleştiriyorsun ve eyeliner’ı uygulamaya başlıyorsun. Kuyruk kısmına geldiğinde istediğin kadar taşırabilirsin çünkü ortaya kusursuz bir görünüm çıkacak!

6-Belirgin Gözler

Küçük gözlerinin daha büyük görünmesi için ihtiyacın olan sadece ten renginde bir göz kalemi! Bu kalemi kirpik diplerine uygula ve birkaç kat maskara uygula. Saniyeler içinde gözlerin daha büyük görünecek!

7-Basit Dumanlı Gözler

Dumanlı göz makyajı hiç bu kadar kolay olmamıştı! Sadece göz kapağının dış kısmına siyah göz kaleminle birkaç minik çizgi çek ve parmak ucunla dağıtıp maskarayla destekle. Ne kadar kolaymış değil mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir