1200 Kalorilik Diyet

1200 Kalorilik Diyet

1200 Kalorilik Diyet

Kilo vermede en önemli unsur metabolizmayı hızlı çalıştırmaktır. Metabolizma hızlı çalıştığı sürece kilo vermek oldukça kolay bir hal alır. Metabolizması az çalışan kişilerin kilo vermesi zor olduğu kadar çabuk da kilo alırlar. Şimdi sizlere vereceğimiz 1200 kalorilik diyet listesi ile metabolizmanızı hızlandırarak sağlıklı şekilde kilo verebileceksiniz.

1200 kalorilik diyet listesi 3 ana 3 ara öğünden meydana geliyor. Düzenli olarak alınan protein de metabolizmayı hızlandırmada önemli bir etkendir. Halk arasında diyet uygulanırken en sık yapılan yanlışlardan biri de aç kalmak ya da az yemek tüketmektir. Bu durum metabolizmayı yavaşlatır ve kilo vermenizi engeller. 1200 kalorilik diyet listesini düzenli olarak uygularsanız hızlıca kilo vermeniz mümkün. Elbette ki diyetin yanında egzersiz yapmak da çok önemlidir.

Kişilerin vücuduna bağlı olarak değişiyor olsa da 1200 kalorilik diyet programı, düzenli spor ile haftada 1 kilo vermeniz mümkün. Haftada 1 kilo vermek çok az diye düşünebilirsiniz ancak unutmayın ki bu 1 kiloyu su ya da kaslardan değil yağlardan yakacaksınız.

1200 Kalorilik Diyet

1200 Kalorilik Diyet Listesi

Sabah

1 dilim yağsız peynir, 1 dilim kepekli ekmek, 1 tane haşlanmış yumurta, domates ve salatalık

Ara Öğün

10 adet tuzsuz badem, 15 adet kuru üzüm

Öğle

Ton balıklı salata, 2 dilim kepekli ekmek, 1 bardak ayran

Ara Öğün

2 adet kurutulmuş kayısı, 2 ceviz içi

Akşam

1 tabak sebze yemeği, 1 dilim kepekli ekmek, yağsız salata, 1 kâse yağsız yoğurt

Ara Öğün

Yarım su bardağı tarçınlı süt

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*